| | | | |

На вихідних 14-16 жовтня, на території ВДНХ відбувся хакатон соціальних ініціатив від міжнародної молодіжної організації AIESEC, в рамках якого було представлено кейс від ООН, а саме - проекту MyCareer. Молодь під менторством працівників агенцій ООН працювали над вирішенням питанням працевлаштування.

На вихідних 14-16 жовтня, на території ВДНХ відбувся хакатон соціальних ініціатив від міжнародної молодіжної організації AIESEC, в рамках якого було представлено кейс від ООН, а саме - проекту MyCareer. Молодь під менторством працівників агенцій ООН працювали над вирішенням питанням працевлаштування.

- Ми вирішили представити наш проект MyCareer і почути думку молоді, студентів щодо цього, отримати нові ідеї для його подальшого розвитку, щоб ми могли відповідати на ті потреби, які має наша цільова аудиторія, - розповіла Софія Ощебська, координатор проекту MyCareer, реалізованого командою ПРООН.

Протягом майже 48 годин учасники хакатону працювали над своїми проектами і до презентації перед журі залишилось з понад 20 проектів лишилось 4. Два з них були присвячені проблемі працевлаштування. Варто зазначити, що саме вирішенняпроблеми робочих місць, створення гідних умов праці та економічне зростання – є одним з пріоритетних напрямків реалізації програми Цілей Сталого Розвитку для України.

В основі роботи першої команди ЗнайDO лежить ідея поєднати студентів без досвіду роботи та роботодавців, що шукають стажерів. Для цього вони запропонували рішення у вигляді вебсайта з переліком стажувань. Окрім цього на платформі буде можливістьпротестувати певний набір навичок, які необхідні компанії, що шукає стажера.Відповідно, якщо необхідно для посади знати англійську мову, буде запропонований невеликий тест.

DSC 0218

Другий проект - Smart Map – фактично додатковий інструмент для порталу MyCareer. Ідея полягає у візуалізації сценарію розвитку навичок після проходження тесту на профорієнтацію. Такий сценарій має виглядає мапи з переліком навичок, який може бути необхідний надалі для розвитку персональних та професійних якостей. Соціальну проблему, яку команда віришує таким чином, пов’язана з працевлаштуванням, адже багато студентів працюють після закінчення університету не за фахом.

- Ми доторкнулись до цієї проблеми [працевлаштування]. Мі її бачили, бачимо, вона актуальна. І те, що ми бачимо поруч студентів, які також від цього страждають, - розповідає про ту соціальну проблему Максим, лідер команди Smart Map.

DSC 0228

Команда розробила рішення, що базується саме на результатах тесту, що пропонується на сайті MyCareer.

- Ми дуже задоволені нашою участю у хакатоні, отримали дві конкретні ідеї, одна з яких конкретно для нашого порталу. Я думаю, що це дуже потрібна річ і думаю, що ми будемо продовжувати співпрацю з командою далі. – ділитьсья враженнями відхактону Софія.

У фінальному пітчингу команди отримали третє та четверте місце у загальному рейтингу. Однак не дивлячись на це атмосфера події була переповнена позитивними емоціями, а учасники здобули безцінний досвід роботи у команді над соціальнимпроектом.

- Це мій не перший хакатон. І наша команда була класна, ми жодного разу не посварилися, що дуже важливо, - розповідає Ілля, девелопер команді Smart Map.

Сподіваємось, що команда буде продовжувати роботу над проектом надалі, і вже незабаром усі користувачі порталу MyCarera зможуть скористатися візуалізованою мапою навичок. І це буде маленький крок для великої спільною роботою над глобальною ціллю 8.

IMG 9730