| | | | |

Київ, 20 листопада 2017 року - У Всесвітній день дитини Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосив про початок проекту «Найбільший урок у світі» - ініціативи, яка познайомить 15 тисяч дітей в Україні із Глобальними цілями сталого розвитку, які були прийняті Генеральною асамблеєю ООН.


У 2015 році світові лідери затвердили 17 глобальних цілей, які мають на меті викорінити бідність, подолати нерівність та несправедливість та зупинити зміну клімату до 2030 року. На думку ЮНІСЕФ, для досягнення цих цілей діти повинні знаходитися у центрі формування порядку денного.

Ціль всесвітньої ініціативи «Найбільший урок у світі» - провести заняття у 100 країнах та ознайомити дітей у всьому світі із глобальними цілями. В Україні проект охопить 450 міст та містечок, де відбудуться уроки для 15 тисяч дітей про глобальні цілі, лідерські навички та про те, як діти можуть захистити свої права.

Про старт проекту було символічно оголошено у Всесвітній день дитини, який відзначається у річницю прийняття Конвенції ООН про права дитини. ЮНІСЕФ відзначає цей день проведенням численних акцій із залученням знаменитостей та іншими активностями у більш ніж 130 країнах світу. Цей день має на меті надати дітям власну платформу для порятунку дитячих життів, боротьби за їх права та реалізації їх потенціалу.


У Києві ЮНІСЕФ зібрав 70 юних лідерів із різних регіонів для участі у навчальній сесії «Найбільший урок у світі», яка розпочинає проект. Під час заходу волонтери мали можливість прийняти участь у тематичних уроках «Глобальні цілі сталого розвитку» та «Як зробити кожний день Всесвітнім днем дитини». Діти також обговорили найбільш ефективні навчальні методи та отримали навчальні матеріали для проведення уроку.

«Найбільший урок у світі» відбудеться завдяки партнерству з Волонтерами ООН, Молодіжною консультативною групою ООН, проектами GoGlobal, U-Report, «Агенти змін», програмою «Teachfor Ukraine» та студією онлайн освіти EdEra.

У листопаді та грудні 2017 року волонтери проведуть більше ніж 150 уроків у школах різних міст та селищ в Україні. Уже більше 600 шкіл виявили намір приєднатися до цієї ініціативи.

Подальше розширення проекту відбудеться у 2018 році, коли ЮНІСЕФ планує презентувати онлайн курс, присвячений проекту із спеціальними тематичними уроками про Глобальні цілі, освіту, мир, рівність та права дітей, а також із практичними порадами, як зробити процес навчання більш цікавим та інтерактивним.

ЮНІСЕФ закликає волонтерів, вчителів та директорів шкіл приєднатися до «Найбільшого уроку у світі», навчати дітей про Глобальні цілі та права дитини для того, щоб голос кожної дитини був почутий.


Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь до:

Ніна Сорокопуд, ЮНІСЕФ Київ, +38.044.254.2450,nsorokopud@unicef.org

Анна Постовойтова, Проект «Найбільший урок у світі», +38.095.397.9450, anna.postovoitova@gmail.com

Про ЮНІСЕФ
В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання в площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та Instagram.